Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (16-та Недела по Педесетница)

796

На 6 Октомври, 2019 година, во 16-тата Недела по Педесетница, кога се празнува соборот на Македонските светители и Зачнувањето на Свети Јован Крстител, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (16-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (16-та Недела по Педесетница)