Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (10-та Недела по Педесетница)

720

На 25 Август, 2019 г., во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченици Аникита и Фотиј и светиот свештеномаченик Александар, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божестевна Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (10-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (10-та Недела по Педесетница)