Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

887

На 11 август, 2019 година, во 8-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Калиник и светата маченичка Серафима, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (8-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (8-ма Недела по Педесетница)