Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1039

На 9 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Пантелејмон и светите Седмолисленици: Методиј и Кирил, Климент и Наум Охридски, Сава Горазд и Ангелариј, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија на денот на Свети Пантелејмон и Светите Седмочисленици во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Свети Седмочисленици)