Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (6-та Недела по Педестница)

828

На 28 јули 2019 г., во 6-тата Недела по Педестница, кога се празнува споменот на светите маченици Кирик и Јулита и на светиот Владимир Киевски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (6-та Недела по Педестница)
Next articleПрославен храмовиот празник Илинден во црквата на Свети Пророк Илија во Футскреј