Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Седма недела по Велигден)

723

На 9 јуни, 2019 година, во седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Седма недела по Велигден)