Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Слепиот)

948

На 2 јуни, 2019 година, во 6-тата Недела по Велигден (на Слепиот), кога се празнува споменот на светите маченици Талалеј и Аскалон, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Слепиот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Слепиот)