Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Раслабениот)

862

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Раслабениот)