Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Томина недела)

624

На 5 мај, 2019 година, во Втората недела по Велигден – Томина, кога се празнува споменот на преподобниот Теодор Сикеот и светиот маченик Леонид, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Томина недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Томина недела)