Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Крстопоклона недела)

1450

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на свети Кирил Ерусалимски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Крстопоклона недела)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Крстопоклона недела)