Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела од Великиот пост)

937

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Втора Недела од Великиот пост)