Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Прочка)

805

На 10 март, 2019 година, во Сиропусната недела (Прочка), кога се празнува споменот на светиот Тарасиј, Архиепископ Цариградски и преподобниот Пафнутиј, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Прочка)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Прочка)