Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Месопусна недела)

888

На 3 март, 2019 година, во Месопусната недела, кога се празнува споменот на светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Месопусна недела)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Месопусна недела)