Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Православието)

1047

На 17 март, 2019 година, во Првата Недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога се празнува споменот на преподобниот Герасим Јордански и светиот Јован Посник, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Православието)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Православието)