Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Втора недела од Великиот пост)

1018

На 15 Март, 2020 година, во Втората недела од Великиот пост, кога се празнува споменот на Светиот Григориј Палама, Архиепископ Солунски и светиот свештеномаченик Теодот, во во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора недела од Великиот пост)