Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Месопусна недела)

1255

На 23 февруари, 2020 година, во Месопусната недела кога си спомнуваме за Страшниот суд, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Харалампиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Месопусна недела)
Next articleМанастирската црква во Донибрук се украси со мозаик од Свети Прохор Пчински