Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Спомен на Свети Никола)

858

На 19 декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Никола Архиепископ Мирликијски Чудотворец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот на светиот Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Никола)
Next articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Перт