Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

889

На 9 декември, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник и на обновувањето на Киевскиот храм на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (26-та Недела по Педесетница)