Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (23-та Недела по Педесетница)

797

На 24 ноември, 2019 година, во 23-та Недела по Педесетница, кога се празнува светите маченици Мина и Виктор и преподобниот Теодор Студит, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (23-та Недела по Педесетница)