Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (21 Недела по Педесетница)

939

На 10 Ноември, 2019 година, во 21 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Параскева Икониска, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света злата Мегленска во Хоперс Кросинг (21 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (21 Недела по Педесетница)