Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (18-та Недела по Педесетница)

1099

На 20 Октомври, 2019 година, во 18-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Сергиј и Вакх и светиот маченик Полихрониј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (18-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (18-та Недела по Педесетница)