Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1007

На 9 Септември 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Пимен Велики и светиот маченик Фануриј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (12-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт