Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (17-та Недела по Педесетница)

826

На 13 Октомври, 2019 година, во 17-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Григориј епископ Ерменски, вво црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (17-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (17-та Недела по Педесетница)