Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (37 Недела по Педесетница)

872

На 10 февруари, 2019 година, во 37-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сирин, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (37 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (37 Недела по Педесетница)