Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (10-та Недела по Педесетница)

900

На 25 Август, 2019 г., во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченици Аникита и Фотиј и светиот свештеномаченик Александар, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божестевна Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (10-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (10-та Недела по Педесетница)