Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (9-та Недела по Педесетница)

724

На 18 Август, 2019 година, на 9-тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Преображение Господово, кога се празнува споменот на светиот маченик Евсигниј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

     

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (9-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (9-та Недела по Педесетница)