Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

648

На 8 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ермолај и преподобната маченица Параскева (Петка) Римјанка, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (7-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт