Света Литургија во црквата Света Богородица - пречиста во Ливерпул (3-та Недела по Педесетница)

774

На 7 јули, 2019 година, во 3-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на раѓањето на светиот Претеча и Крстител Господов, Јован, во црквата Света Богородица – пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (3-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (3-та Недела по Педесетница)