Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Втора Недела по Педесетница)

689

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)