Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Прва Недела по Педесетница)

788

На 23 Јуни, 2019 година, во Првата Недела по Педесетница (на Сите Свети), кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Тимотеј Пруски и светиот маченик Александар, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Прва Недела по Педесетница)