Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Седма недела по Велигден)

969

На 9 јуни, 2019 година, во седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Седма недела по Велигден)