Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела 36 по Педесетница)

898

На 3 февруари, 2018 година, во 36-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Максим Исповедник, светиот маченик Неофит и светиот апостол Тимотеј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела 36-та по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела 36 по Педесетница)