Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

786

На 24 мај, 2019 година, кога го празнуваме споменот на светите рамноапостолни словенски учители и просветители Кирил и Методиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук