Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Раслабениот)

837

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Недела на Раслабениот)