Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Крстопоклона недела)

1067

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на свети Кирил Ерусалимски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Крстопоклона недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Крстопоклона недела)