Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (6-та Недела по Педесетница)

691

На 28 јули 2019 г., во 6-тата Недела по Педестница, кога се празнува споменот на светите маченици Кирик и Јулита и на светиот Владимир Киевски, во Соборната црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (5-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (6-та Недела по Педестница)