Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Недела 36 по Педесетница)

1263

На 3 февруари, 2018 година, во 36-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Максим Исповедник, светиот маченик Неофит и светиот апостол Тимотеј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела 36 по Педесетница)
Next articleОној што љуби е победникот во духовната битка