Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Спасовден)

854

На 6 јуни, 2019 година, на празникот Вознесение Господово (Спасовден), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Спасовден)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук