Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Недела на Блудниот син)

874

На 24 февруари, 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Власиј и светиот маченик Ѓорѓи Кратовски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Задушница)