Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

1324

На 12 февруари, 2019 година, кога се празнува споменот на светите три светители: Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleОсновните доблести