Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (20-та Недела по Педесетница)

795

На 3 Ноември, 2019 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува преносот на моштите на светиот епископ Иларион Мегленски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleМолитвено одбележан споменот на преподобниот Прохор Пчински во неговиот манастир во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (20-та Недела по Педесетница)