Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

673

На 8 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ермолај и преподобната маченица Параскева (Петка) Римјанка, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleПрославен споменот на преподобната маченица Петка Римјанка во црквата во Мил Парк