Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Илинден)

902

На 2 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и на Пречистанските проподобно-маченици Евнувиј, Пајсиј и Аверкиј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Илинден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (7-ма Недела по Педесетница)