Света Литургија во Соборната црква (Недела на Митарот и Фарисејот)

671

На 9 февруари, 2020 година, во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога се празнува споменот на преносот на моштите на светиот Јован Златоуст и споменот на преподобниот Петар Египетски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (33-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Митарот и Фарисејот)