Света Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (Обрезание Господово)

822

На 14 Јануари, 2018 година, кога се празнува празникот Обрезание Господово, светиот Василиј Велики Кападокиски, во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија и вечерна богослужба во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Обрезание Господово)