Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Слепиот)

657

На 2 јуни, 2019 година, во 6-тата Недела по Велигден (на Слепиот), кога се празнува споменот на светите маченици Талалеј и Аскалон, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Недела на Слепиот)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Слепиот)