Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Самарјанката)

1207

На 26 мај, 2019 година, во 5-тата недела по Велигден (на Самарјанката), кога се празнува споменот на светата маченичка Гликерија и светиот маченик Александар, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Недела на Самарјанката)
Next articleСЛУЖБЕН ДЕЛ НА АВСТРАЛИСКО-НОВОЗЕЛАНДСКАТА ЕПАРХИЈА (03.04.2019 – 14.05.2019)