Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Свети Кирил и Методиј)

828

На 24 мај, 2019 година, кога го празнуваме споменот на светите рамноапостолни словенски учители и просветители Кирил и Методиј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous article8 Ден бр.72
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј