Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела по Педесетница)

964

На 21 јуни, 2020 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Ефрем Антиохиски и преоподобниот Зосим Феникиски, во Соборната црква во Сиденхам, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам. се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Втора Недела по Педесетница)