Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора недела од Великиот пост)

902

На 15 Март, 2020 година, во Втората недела од Великиот пост, кога се празнува споменот на Светиот Григориј Палама, Архиепископ Солунски, светиот свештеномаченик Теодот, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleМало повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора недела од Великиот пост)